ADOPTUJ

SERCEM

czeka na Ciebie

30 dzieci

oraz

6

studentów

 PROGRAM

OPIEKA

MEDYCZNA

   

JAK MOŻESZ POMÓC?

 PROGRAM

EDUKACJA

 

ZOBACZ

 

Dolanji, gdzie znajduje się BCH, jest osadą uchodźców tybetańskich, która podlega specjalnym regulacjom i jest uznana przez władze indyjskie za obszar chroniony. Aby przebywać na takim obszarze należy posiadać specjalne pozwolenie PAP - Protected Area Permit. Bez tego pozwolenia można przyjechać do Dolanji tylko na 1 dzień (bez możliwości zanocowania). Jeszcze do ubiegłego roku większości odwiedzających Dolanji udawało się zameldować w guest housie bez pozwolenia, jednak w ubiegłym roku władze zaczęły bardzo częste kontrole. Obcokrajowcy bez pozwoleń są wydalani, a administracja osady może mieć z tego powodu problemy.

 

Dlatego też administracja osady Dolanji, a także BCH, uprzejmie proszą każdego odwiedzającego o uzyskanie pozwolenia PAP przed przyjazdem do Dolanji. W razie jego braku osoba taka nie uzyska prawa do zameldowania w guest housie, a BCH może zabronić kontaktu z podopiecznym. W marcu 2012 osobom z fundacji Nyatri udało się takie pozwolenia otrzymać.

 

Gdzie załatwić PAP?

O Protected Area Permit należy wystąpić jednocześnie z wnioskiem wizowym do Ambasady Indii w Polsce. Wniosek można otrzymać w ambasadzie lub pobrać ze strony Nyatri:

  

 

Ważne: Wniosek na PAP składamy, nie jak dotychczas w biurze BLS obsługującym aplikacje wizowe, lecz bezpośrednio w Ambasadzie Indii (ten sam budynek). Wnioski na PAP przyjmowane są w godzinach od 9.00 do 11.00.

  

Z powodów proceduralnych jako cel wizyty można wpisać odwiedzenie klasztoru Menri (dopóki fundacja nie wyjaśni kwestii pomocy dla BCH z Ambasadą, wpisanie jako celu - odwiedziny dziecka w tybetańskim domu dziecka - może skomplikować uzyskanie PAP - prosimy pamiętać o szczególnym statusie Tybetańczyków w Indiach).

 

PAP można uzyskać na maksymalnie 17 dni. We wniosku podajemy orientacyjne daty wizyty (zawierające się w całym okresie planowanego pobytu w Indiach), ale nie są one wpisane do dokumentu (tylko liczba dni).

 

W związku z tym, że Ambasada Indii wydaje bardzo niewiele takich zezwoleń (nasze miały nr 1/2012 i 2/2012), należy brać pod uwagę "opór administracyjny" i zarezerwować czas na wydłużony okres rozpatrywania wniosków o uzyskanie wizy i PAP lub samej wizy bez pozwolenia. Może zajść konieczność dodatkowego, osobistego  spotkania z Konsulem.

 

Fundacja nie pośredniczy w formalnościach związanych z uzyskaniem PAP. 

 

 

 

Dziękujemy za przekazanie darowizny

 

 

Jedziesz do Dolanji?

PRZECZYTAJ!

PROTECTED

AREA

PERMIT