Zespół

Honorowi Członkowie Rady Fundacji

Nyima Dakpa Rinpocze

ndrLhatri Khenpo Nyima Dakpa jest opatem i dzierżawcą linii klasztoru Lhatri w Kham, rejon Dege we wschodnim Tybecie. Dorastał w Dorpatan (Nepal), które było pierwszą wspólnotą uchodźców bonpo w Tybecie. Kiedy miał 15 lat (1974 rok), ojciec posłał go do klasztoru Menri w Dolanji, (Indie) aby został mnichem. Jednak Nyima Dakpa wrócił do Nepalu. We wrześniu 1977 r., przybył do klasztoru ponownie. W 1987 r. otrzymał stopień gesze (odpowiednik doktoratu w zachodnim systemie edukacyjnym). W kwietniu 1988 roku klasztor odwiedził J.Ś. Dalajlama. Zgodził się wówczas na zwiększenie z sześcio- do ośmiostopniowego poziomu nauczania w szkole w Dolanji. Nyima Dakpa wziął na siebie odpowiedzialność za zebranie dzieci, które miały uczęszczać do szkoły w Dolanji. W 1989 roku dla chłopców i dziewczynek przybywających do szkoły założył sierociniec pod nazwą Bon Children`s Home (BCH). Do dzisiaj pełni rolę jego Dyrektora. Nyima Dakpa Rinpocze podróżuje po świecie nauczając w tradycji bon buddyzmu tybetańskiego. Od 2005 roku pełni rolę honorowego Członka Rady Fundacji Pomocy Dzieciom Tybetu – NYATRI.

Gesze Denma Gyaltsen

denmaGesze Denma Gyaltsen urodził się w obozie uchodźców tybetańskich w północnym Nepalu. Podstawową edukację otrzymał w pierwszym klasztorze bonpo na uchodźstwie założonym przez 32 sMenri Trizin, Kundun Sherab Lodro. W marcu 1981 roku rozpoczął naukę w klasztorze Menri w północnych Indiach. Przez następne 15 lat studiował tam filozofię bonpo, systemy sutry, tantry i dzogczen oraz generalnie przyswajał wiedzę z zakresu tybetańskiej gramatyki, poezji, literatury, astrologii, medycyny. W 1991 roku został wysłany do Sikkimu, aby zorganizować klasztor bon Zhu Ri Shing Yung Drung Kundak-Ling. W 1993 roku klasztor wizytował i poświęcił XIV Dalajlama. Od 1998 roku gesze jest jego opatem. W 1996 roku ukończył dialektyczną szkołę w klasztorze Menri otrzymując tytuł gesze, będący odpowiednikiem doktoratu filozofii w zachodnim systemie nauczania. Od tego czasu towarzyszy Nyimie Dakpie Rinpocze w jego podróżach po całym świecie, podczas których Rinpocze naucza tradycji bon buddyzmu tybetańskiego. Gesze wspiera także jako wolontariusz Bon Children`s Home, pomagając Nyimie Dakpie Rinpocze.

Rada Fundacji

Anna Szymoszyn – Przewodnicząca Rady

ania_szZ wykształcenia etnolog i teolog, adiunkt w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN oddział w Poznaniu. Specjalizuje się w etnologii religii i azjanistyce. Prowadziła prace badawcze w Indiach, Nepalu i Tybecie. Stypendystka Sorosa na Uniwersytecie Międzynarodowym w Budapeszcie i Fulbrighta na University of Virginia. Od czasu do czasu pilotuje wycieczki. Mama Jasia, Tosi i Piotrusia oraz Mama Serca Tashi Wangmo Gurung. Od 2004 roku zajmuje się pomocą dla BCH, nadzoruje sponsoring indywidualny dzieci z BCH.

Joanna Nieciecka – Członek Rady

joannaWraz z przyjaciółmi sponsoruje dziewczynkę z BCH. Regularnie odwiedzając sierociniec, utrzymuje bliskie kontakty z dziećmi. Z wykształcenia filozof, mieszka i pracuje w Poznaniu. Zapalona rowerzystka.

 

 

Tomasz Szymoszyn – Członek Rady

tomek_szMagister filozofii UAM w Poznaniu, terapeuta medycyny chińskiej, instruktor medytacji i qigong. Odbył szereg wypraw do Indii i Nepalu. Specjalizuje się w filozofii buddyjskiej i w tradycji bonpo buddyzmu tybetańskiego. Od 2001 roku pomaga dzieciom z Dolanji, sponsoruje jedno dziecko z BCH.

Zarząd Fundacji

Monika Wach – Prezes Zarządu

Jest miłośniczFullSizeRenderką sportu, lektury, sztuki kulinarnej i szeroko pojętej muzyki rockowej. Zamiłowanie do podróży sprawiło, że zdobyła wykształcenie turystyczne, jednak życie zawodowe związała z handlem. Jest mamą córki Lolki i synka Jeremiego oraz Mamą Serca synka o imieniu Tsering Norgye Lama.

Agnieszka Golczyńska-Grondas – Członek Zarządu

agaJest socjologiem. Pracuje na Uniwersytecie Łódzkim, zajmuje się problematyką ubóstwa, pracy socjalnej oraz gender studies – analizami płci kulturowej. Zafascynowana metodą biograficzną, czyli badaniem historii życia i sposobów doświadczania swojej biografii w różnych kontekstach kulturowych. Od marca 2006 r. wraz z mężem Markiem sponsoruje Kungę Wangmo „B”.

 

Bartosz Niedziółka – Członek Zarządu

bartekZ wykształcenia i zamiłowania lekarz stomatolog. Właściciel gabinetu Extra-dent w Poznaniu. Twórca autorskiej strony www.doktorbart.pl. Tata Florentyny i Emilii; wraz z żoną i przyjaciółmi rodzic serca Tsering Yangdon. Uwielbia podróże bliskie i dalekie, pisanie do szuflady oraz koty Felka i Noelkę. Koordynator programu Opieka Medyczna.

Magdalena Tecław – Członek Zarządu

magdaMieszka i pracuje w Poznaniu. Miłośniczka literatury, polskich filmów przedwojennych i kuchni włoskiej. Wolny czas najchętniej spędza na łonie natury wraz z mężem, dwiema córkami i kotem :). Bardzo lubi podróże nad polskie morze. Z fundacją współpracuje od 2009 r. Zajmuje się m.in rozliczeniami z Rodzicami Serca i jest koordynatorką programu Adopcja Serca.

Współpracownicy Fundacji

Tomasz Piotrowski

tomekOpiekun projektu Biblioteka. Jest współwłaścicielem agencji reklamowej CoffeeShop (zaangażowanej w wiele działań protybetańskich). Niespokojna dusza podróżnicza, choć obecnie częściej realizuje się wodząc palcem po mapie. Miłośnik japońskiej i około japońskiej literatury oraz kolekcjoner anime. Zamiast telewizji wybiera dobry film i koncert na dvd. Propagator i wielki fan audiobooków. Dumny posiadacz pomarańczowego psa. Wspólnie z narzeczoną wspiera Yangchen Lhamo (A) z BCH.

Anna Kuźniarek – Centrum Usług Rachunkowych

Księgowość fundacji. Firma Centrum Usług Rachunkowych znajduje się przy ul. Babimojskiej 11/6 w Poznaniu.

Change Their World. Change Yours. This changes everything.