Zespół

 

Honorowi Członkowie Rady Fundacji

Nyima Dakpa Rinpocze

Khenpo Nyima Dakpa jest opatem i dzierżawcą linii klasztoru Lhatri w Kham, rejon Dege we wschodnim Tybecie. Dorastał w Dorpatan (Nepal), które było pierwszą wspólnotą uchodźców bonpo w Tybecie. Kiedy miał 15 lat (1974 rok), ojciec posłał go do klasztoru Menri w Dolanji, (Indie) aby został mnichem. Jednak Nyima Dakpa wrócił do Nepalu. We wrześniu 1977 r., przybył do klasztoru ponownie. W 1987 r. otrzymał stopień gesze (odpowiednik doktoratu w zachodnim systemie edukacyjnym). W kwietniu 1988 roku klasztor odwiedził J.Ś. Dalajlama. Zgodził się wówczas na zwiększenie z sześcio- do ośmiostopniowego poziomu nauczania w szkole w Dolanji. Nyima Dakpa wziął na siebie odpowiedzialność za zebranie dzieci, które miały uczęszczać do szkoły w Dolanji. W 1989 roku dla chłopców i dziewczynek przybywających do szkoły założył sierociniec pod nazwą Bon Children`s Home (BCH). Do dzisiaj pełni rolę jego Dyrektora. Nyima Dakpa Rinpocze podróżuje po świecie nauczając w tradycji bon buddyzmu tybetańskiego. Od 2005 roku pełni rolę honorowego Członka Rady Fundacji Pomocy Dzieciom Tybetu – NYATRI.

Rada Fundacji

Anna Szymoszyn

Przewodnicząca Rady

Z wykształcenia etnolog i teolog, pracuje w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN w Poznaniu i w liceum międzynarodowym. Specjalizuje się w etnologii religii, azjanistyce i studiach migracyjnych. Prowadziła prace badawcze w Indiach, Nepalu, Tybecie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii. Stypendystka Sorosa na Uniwersytecie Międzynarodowym w Budapeszcie i Fulbrighta na University of Virginia. Od czasu do czasu pilotuje wycieczki. Mama Janka, Tosi, Piotra i Tashi Wangmo Gurung. Od 2004 roku zajmuje się pomocą dla BCH.

Joanna Nieciecka

członek rady

Wraz z przyjaciółmi sponsoruje dziewczynkę z BCH. Regularnie odwiedzając sierociniec, utrzymuje bliskie kontakty z dziećmi. Z wykształcenia filozof, mieszka i pracuje w Poznaniu. Zapalona rowerzystka.

 

Tomasz Szymoszyn

członek rady

Z wykształcenia filozof i etnolog, masażysta, terapeuta medycyny chińskiej, instruktor medytacji i qigong. Odbył szereg wypraw do Indii i Nepalu, gdzie prowadził badania etnograficzne. Specjalizuje się w etnologii medycznej, filozofii buddyjskiej i w tradycji bonpo buddyzmu tybetańskiego. Od 2001 roku pomaga dzieciom z Dolanji. Zapalony ogrodnik. Tato Janka, Tosi, Piotra i Tashi Wangmo Gurung.

Zarząd Fundacji

Magdalena Tecław

Prezeska Zarządu Fundacji Nyatri od września 2020

Mieszka i pracuje w Poznaniu. Miłośniczka literatury skandynawskiej, polskich filmów przedwojennych i kuchni włoskiej. W wolnym czasie najchętniej jeździ na wycieczki rowerowe wraz z mężem i dwiema córkami, a także uprawia spinning rowerowy. Miłośniczka kotów, a w szczególności dwóch swoich :). Bardzo lubi podróże nad polskie morze. Z fundacją współpracuje od 2009 r. Zajmuje się m.in rozliczeniami z Rodzicami Serca i jest koordynatorką programu Adopcja Serca.

Agnieszka Golczyńska-Grondas

Członek Zarządu

Jest socjologiem. Pracuje na Uniwersytecie Łódzkim, zajmuje się problematyką ubóstwa, pracy socjalnej oraz gender studies – analizami płci kulturowej. Zafascynowana metodą biograficzną, czyli badaniem historii życia i sposobów doświadczania swojej biografii w różnych kontekstach kulturowych. Od marca 2006 r. wraz z mężem Markiem sponsoruje Kungę Wangmo „B”.

Bartosz Niedziółka

Członek Zarządu

Z wykształcenia i zamiłowania lekarz stomatolog. Właściciel gabinetu Extra-dent w Poznaniu. Twórca autorskiej strony www.doktorbart.pl. Tata Florentyny i Emilii; rodzic serca Tsering Yangdon. Uwielbia podróże bliskie i dalekie, ogrodnictwo oraz psy i koty. Koordynator programu Opieka Medyczna.

Paweł Tecław

Członek Zarządu

Mieszka w Poznaniu, pracuje w Świnoujściu. Żołnierz Marynarki Wojennej. Tata dwóch córek: Ady i Igi. Miłośnik zwierząt. Wolny czas najchętniej spędza uprawiając sporty wodne. Amatorsko uprawia kolarstwo szosowe i bieganie.

 

Tashi Wangmo Gurung

Członek Zarządu

Pochodzi z Mustangu w Nepalu. Od 5 do 13 roku życia wychowywała się w Bon Children’s Home w Dolanji. W wieku 13 lat, dzięki Fundacji Nyatri, Fundacji International School of Poznań oraz Rodzicom Serca w 2009 roku przyjechała do Poznania na stypendium edukacyjne, gdzie uczęszczała do gimnazjum międzynarodowego. W 2012 roku wyjechała do Nepalu, gdzie ukończyła amerykańskie liceum w Kathmandu. Do Polski wróciła na studia w styczniu 2017 roku. Zdobyła licencjat z indologii na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Obecnie jest studentką studiów magisterskich w Instytucie Etnologii i Antropologii UAM w Poznaniu.

Współpracownicy Fundacji

Anna Kuźniarek

Centrum Usług Rachunkowych

Księgowość fundacji. Firma Centrum Usług Rachunkowych znajduje się przy ul. Babimojskiej 11/6 w Poznaniu.

Arkadiusz Taraszka

Administracja stroną internetową. Firma Mediart Arkadiusz Taraszka.

Development and Maintenance by Mediart